Neden Kişisel Web Sitesi Açmalıyım?

Her gün yaklaşık 2,5 milyar kişi çevrimiçi oluyor ve bunların yaklaşık yüzde 90’ı bir yıl içinde bir şey satın alıyor veya bir şirketle iletişime geçiyor. Binlerce insan kararlarını etkilemek veya onlara bir şeyler öğretmek için yeni Web siteleri açılıyor. Web sitesinden yoksun olmak, kendinizi fırsatlardan mahrum etmek demektir.
Kişisel web siteniz sayesinde tüm dünyaya açılabilecek ve fikirlerinizi insanlarla paylaşabileceksiniz. Öyle ki bu paylaşımlar sayesinde hem fikirlerinizin karşılığını bulacak hem de yoğun çalışmalar neticesinde para dahi kazanmaya başlayabileceksiniz. Kişisel web siteniz sayesinde sadece fikir ve bilgilerinizi değil aynı zamanda ek gelir elde edebilmeniz de mümkün olacaktır.

Kendi işinizin patronu olabilirsiniz

Kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız kendi kişisel web sitenizi oluşturmanız oldukça önemlidir. Bu noktada yapacağınız her çalışma ile birlikte yeni bir işin kapısını açmış olacaksınız. Ürün satmak ya da özel eğitimler vermek suretiyle para kazanmaya hızlıca başlayabilirsiniz.
Kendi işinizi yapmak hem daha özgür hissetmenize hem de daha fazla gelir elde etmenize yardımcı olacaktır. Bu geliri, asıl işinize ek gelir olarak kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda asıl iş haline de getirebilirsiniz. İnsanların çok daha iyi bir iş durumuna erişebilmeleri bu sayede mümkün olabilmektedir.

Online CV

İşverenlerin % 80’i adayları mülakata davet etmeden önce Google veya benzer bir arama motoru aracılığıyla tarama yapmaktadır. Kişisel bir sitenizin olması, aynı zamanda bu aramalarda fark edilebilir olmanıza yardımcı olacaktır. Deneyiminizi yansıtan bir web sitesi, bir tavsiye mektubu gibi hizmet verecektir. 
Kişisel web sitenizi ziyaret eden işverenler, sizinle ilgili her şeyi bulabilecek bir platformla karşılaşırsa bu durum daha profesyonel bir çizgide olduğunuzu gösterecektir.

Hobi sitesi

Her insanın bir hobisi vardır ama herkes bundan bahsetmez. Yazmayı seviyorsanız, defterleri karalamayı bırakarak kişisel web sitenizde bu hobinizi geliştirebilir ve aynı zamanda farklı insanların yazılarınızı okumasını sağlayabilirsiniz. Spor yapıyorsanız ya da farklı alanlarda performans sergiliyorsanız okuyuculara hangi zorluklarla karşılaştığınızı ve bunları nasıl atlattığınızı anlatarak yol gösterici olabilirsiniz. Site benzer düşünen insanları bulmanızı sağlar ve kim bilir, belki gelecekte kazanç elde edebileceğiniz bir alan haline gelebilir.

Kişisel markalama

İnsanlar web sitesindeki makalede yazılanlara daha çok güveniyor. Bu durum, fikrinizi yargılamadan ifade etmenin bir yolu haline gelir. Burada film incelemelerinizi, iyi bilinen vakaların uzman analizlerini yayınlayabilirsiniz. Kişisel bir web sitesi, kendi markanızı oluşturmanın harika bir yoludur. Özellikle çalıştığınız ya da uzman olduğunuz sektör hakkında kişisel bir görüşe sahip olan siteniz, cankurtaran bilgiler sayesinde talep görmeye başlayacak. Bu durumda ilgili alanda bir numaralı kişi haline gelebileceksiniz.

Profesyonel Portföy

Site profesyonel portföy olarak kullanılabilir. Kişisel bir web sitesine ihtiyaç duyanlar sadece fotoğrafçılar, yazarlar veya yöneticiler değildir. Aynı zamanda öğretmenler için de faydalı olacak ve uzmanlık alanında ki becerileri gösterebilmelerine yardımcı olacaktır. Bu durum aklınıza gelebilecek tüm sektörlerde ya da alanlarda ortaya çıkabilecek bir ihtiyaç olarak değerlendirilebilir. Bunları yapmak için öncelikle çok temel web tasarım bilgisine sahip olmak gerekliydi.
Fakat günümüzde yapılan çalışmalar sayesinde artık hiçbir tasarım bilgisine sahip olmadan dilediğiniz gibi web site kurulumu yapabilmektesiniz. Birçok farklı tasarıma sahip olan hazır siteler sayesinde hızlı bir şekilde kurulum yapabileceksiniz. Üstelik birbirinden farklı seçeneklere sahip olmalarından dolayı istediğiniz alanla ilgili olarak da tercih yapabilme durumunuz olacak ve bu sayede kişisel web sitenizin ilk temelini atmış olacaksınız.